אחים לוי הובלות
 
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
073-7841522
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

חוזה שכירות סטנדרטי

 
רבים רואים בחוזה שכירות סטנדרטי כדבר פשוט. עם זאת חשוב להבין כי ההסכם המדובר הוא דבר שחשוב להקדיש לו תשומת לב רבה. בהסכם זה בעצם ישנם מגוון רחב של סעיפים שחתימה עליהם מאשרת את הנאמר מהצדדים החותמים. ההסכם בעצם מקפל בתוכו עסקה חשובה, שכרוכה בהוצאת סכום כספי רב, ובהתחייבות ארוכת טווח כלפי שני הצדדים.
 
חוזה שכירות סטנדרטי הינו הסכם אורך
 
מה שחשוב לדעת הוא שההסכם מוגדר במערכת המשפטית כהסכם אורך, והכוונה כאן היא להסכם שאינו מסתיים בזמן החתימה אלא ממשיך לתקופה הנרשמת בו, ועל כן חשוב מאוד להבין את חשיבותו ומשמעותו של ההסכם.

דברים חשובים שחשוב לדעת על חוזי שכירות סטנדרטיים

חשוב לזכור שההסכם הוא דו צדדי, ולכל צד יש את הסעיפים והתנאים שהוא חייב לבדוק שקיימים בהסכם לפני חתימתו עליו. לכן שוכרי דירה צריכים לדעת כי החוזה מגן עליהם, לא פחות מאשר הוא מגן על המשכירים. אומנם מרבית הסעיפים החשובים על משכיר הדירה לבדוק ולוודא, אך גם לשוכר חשוב לבדוק כמה דברים חשובים בהסכם. דוגמה חשובה למשהו שחשוב לשים לב אליו היא שתעודת זהותו של המשכיר אכן תואמת לזו שבהסכם. כיום לצערנו לא ניתן לסמוך על כל אדם, לכן חשוב לבדוק היטב את זהותו של המשכיר.

סעיפים שכדאי להתעקש עליהם

 
יש כמה סעיפים עליהם כדאי להתעקש לפני חתימה על ההסכם:
  • ביטחונות – אומנם מטרת הביטחונות להגן על המשכיר, עם זאת גם השוכר צריך להיות מודע אליהם. שטרי חוב גבוהים מדי לדוגמה, או התחייבויות שאינן ריאליות, עשויים לגרום לשוכר לנזקים כלכליים.

    לכן חשוב לשוכר להתעקש על סעיף בהסכם, שמציין במפורש את גובה הביטחונות, את אופן המימוש שלהם, ואת זכות השוכר להתנגד.
  • ליקויים ותיקונים – סעיף שחשוב להתעקש עליו בהסכם הוא סעיף ליקויים ותיקונים. נהוג לרשום בהסכם, על כך שהשוכר אינו אחראי על ליקויים הנובעים מתוך בלאי סביר. אך מהצד השני, ההסכם התקין אמור להתייחס גם למצבים של תיקונים מאסיביים כמו פיצוץ בצנרת.
 
יש לבדוק ליקויים ותיקונים לפני שחותמים על החוזה
 
על השוכר להתעקש על כיסוי המופיע בתוך ההסכם.

  • אופציה להארכה – אין חובה להתעקש על סעיף זה, אך מומלץ שכן. לא בכל הסכם סעיף זה מופיע, אך התעקשות על כך שיופיע תאפשר מניעה של השוכר ממצבים כמו מעבר דירה והוצאות כלכליות מיותרות.
  • בעלי חיים – אומנם לא רלוונטי לכל שוכר, אך ישנם שוכרים המחזיקים בבעלי חיים. כמובן שאם ברשותכם בעל חיים, עליכם להתעקש על סעיף בחוזה שיאפשר לכם להחזיק אותו בבית המשכיר.
התעקשו להבין כל סעיף בהסכם! חשוב להבין, כי אתם חותמים כאן על הסכם טווח ארוך במיוחד, שלאחר חתימתכם התחייבתם לעמוד בו. לכן עליכם להבין כל סעיף וסעיף בהסכם. אם הגעתם לסעיף שאינכם מבינים את משמעותו, בקשו הבהרה לכך לפני שאתם חותמים כמובן.

זקוקים לחברת הובלות? אחים לוי הובלות ישמחו לעמוד לרשותכם

בין שאר תהליכי מעבר הדירה, כמובן עליכם לשכור חברת הובלות בכדי להוביל את הציוד לדירה החדשה. אם אתם זקוקים לחברת הובלות מקצועית המתמחה במעבר דירות, האחים לוי ישמחו לעמוד לרשותכם. החברה מספקת ציוד לאריזה מטעמה, ומאפשרת מעבר נוח ומהיר.